CHP’li Kuşoğlu: ″Türkiye’de Siyasi Ahlak Çöküntüsü Var″

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, "Türkiye’de siyasi ahlak çöküntüsü var. Bunu çözmemiz siyasiler, siyasi partiler, demokrasiler olarak mümkün değil. En azından birkaç neslin geçmesi, tükenmesi gerekir" dedi..
Bu haber 2015-07-09 21:59:40 eklenmiş ve 634 kez görüntülenmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, "Türkiye’de siyasi ahlak çöküntüsü var. Bunu çözmemiz siyasiler, siyasi partiler, demokrasiler olarak mümkün değil. En azından birkaç neslin geçmesi, tükenmesi gerekir" dedi.
Kuşoğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında yeni dönemde koalisyon kurulması için partilerin daha uzlaşmacı olması gerektiğini belirterek, Türkiye’nin çok önemli sorunlarının olduğunu ve çözülebileceğini ifade etti. Kuşoğlu,"Türkiye’de siyasi ahlak çöküntüsü var. Bunu çözmemiz siyasiler, siyasi partiler, demokrasiler olarak mümkün değil. En azından birkaç neslin geçmesi, tükenmesi gerekir. Ahlak, insana değer verilmesidir. Başbakan Davutoğlu da ilk günlerinde bu konuyla ilgili bir şeyleri gündeme getirdi. O dediklerini yaparsan ’İlçe başkanı bile bulamazsın’ denildi ve gündemden kaldırttırıldı" dedi.
Kuşoğlu, şöyle devam etti:
"Maalesef toplum şunu söylüyordu; sizde olsanız çalarsınız, bütün siyasiler çalar, yolsuzluk yapar. Bunun kadar tehlikeli bir şey yok. Toplum yolsuzluğu, hırsızlığı makul kabul ediyor. Böyle bir toplumdan, siyasi anlayıştan hiçbir şey üretemezsiniz, doğru dürüst bir şey üretmeniz mümkün değildir. Onun için bu durumu değiştirmemiz gerekir. Toplum bu hale gelmişse, yolsuzluğu, hırsızlığı kanıksamışsa, bunu doğru kabul ediyorsa, ne insanlığı, ne vicdani, ne din, ne iman kalmış demektir. Her din, iman sahibinin, aklı başında insanın görevi yolsuzlukla, hırsızlıkla mücadele etmektir."
Siyasi ahlak yasasının çıkması gerektiğini belirten Kuşoğlu, aksi takdirde çok büyük sıkıntılar yaşanacağına işaret ederek, "13 yıldan sonra yeni bir dönem açıldı. Çok önemli gerekçelerimiz vardı. Tek parti iktidarına tekrardan müsaade etmek ahlaksızlıktır" dedi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2019 Erzurum Sondakika. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
SİYASET