Başkanlık Divanı Tartışmaları Sona Erdi

Dün yapılan Danışma Kurulu Toplantısı’nda ortaya çıkan Başkanlık Divanı’nın 18 üyeden oluşması, Meclis Başkanı İsmet Yılmaz’ın önerisi ile TBMM Genel Kurulu’nda oylanarak kabul edildi..
Bu haber 2015-07-08 21:02:09 eklenmiş ve 997 kez görüntülenmiştir.

Dün yapılan Danışma Kurulu Toplantısı’nda ortaya çıkan Başkanlık Divanı’nın 18 üyeden oluşması, Meclis Başkanı İsmet Yılmaz’ın önerisi ile TBMM Genel Kurulu’nda oylanarak kabul edildi.
Dün yapılan ve Meclis Başkanı İsmet Yılmaz’ın başkanlık yaptığı Danışma Kurulu Toplantısı’nda AK Parti, CHP ve HDP’nin çoğunluk iradesi ile Başkanlık Divanı’nın 18 üyeden oluşması ve bu 18 üyenin dağılımının AK Parti 8, CHP 4, MHP 3 ve HDP 3 üye olması talebi, Meclis Başkanlığı’nın önerisi ile Genel Kurul gündemine getirildi. Genel Kurul’da yapılan oylama ile öneri kabul edilirken, Başkanlık Divanı önceki yıllarda olduğu gibi 15 üyeden değil 18 üyeden oluşacak. Başkanlık Divanı’nda AK Parti’den 8 üye, CHP’den 4 üye, MHP’den 3 üye ve HDP’den 3 üye görev alacak.
CHP, daha önceden Meclis Başkanlığı’na Başkanlık Divanı üyelerinin isimlerini bildirirken, diğer partilerin de Başkanlık Divanı üyelerini Meclis Başkanlığı’na bildirmesi ve Genel Kurul’da oylanarak Başkanlık Divanı’nın oluşması bekleniyor. Bu sürecin ise ya perşembe günü ya da önümüzdeki hafta salı günü tamamlanması bekleniyor.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2019 Erzurum Sondakika. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
SİYASET