Bakan Eroğlu'ndan Erken Seçim Sinyali

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, koalisyon görüşmeleri ve erken seçim olasılığı ile ilgili net konuşarak, “Biz açık bir şekilde, şeffaf bir şekilde koalisyon görüşmelerini yürüteceğiz. Eğer yok istemiyorlarsa, olmayacaksa yapılacak şey milletin hakemliğine gitmektir. Yapılacak bir erken seçime hazır mıyız? Tabii ki biz her şeye hazırız “dedi..
Bu haber 2015-07-09 22:02:41 eklenmiş ve 399 kez görüntülenmiştir.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, koalisyon görüşmeleri ve erken seçim olasılığı ile ilgili net konuşarak, “Biz açık bir şekilde, şeffaf bir şekilde koalisyon görüşmelerini yürüteceğiz. Eğer yok istemiyorlarsa, olmayacaksa yapılacak şey milletin hakemliğine gitmektir. Yapılacak bir erken seçime hazır mıyız? Tabii ki biz her şeye hazırız “dedi.
Bakan Eroğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere memleketi Afyonkarahisar’a geldi. Öğlen namazını Gedik Ahmet Paşa (İmaret) Camiinde kılan Bakan Eroğlu, namaz çıkışında cemaatler birlikte vefat eden Meliha Fikret Çıracıoğlu ve Mukaddes Yaşin’in cenaze namazlarına da katılarak cemaatle birlikte tabuta omuz verdi. Sonrasında beraberindeki protokol üyeleri ile birlikteGedik Ahmet Paşa Külliyesi Taş Medresedeki kursların atölye çalışmalarını yerinde inceledi. Bakan Eroğlu sonrasında partisinin il başkanlığına geçerek burada düzenlediği basın toplantısı ile kent için 5 “Ramazan Bayramı” yatırım müjdesini açıkladı. Müjdeleri açıklarken seçim sonuçlarına, koalisyon görüşmelerine ve erken seçim söylemelerine değinen Bakan Eroğlu gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Seçim sonuçlarına bakıldığı zaman iyi bir oy aldıklarını ifade eden Bakan Eroğlu, “Bende Milletvekiliyim diğer muhalefet partilerinin de milletvekilleri var. Bakın biz buradayız, müjde ile geliyoruz. Hükümet şuanda vazifesine devam ediyor, hizmet geliyor. Onlar ne yapıyor? Onlar konuşuyorlar, konuşmaya da devam etsinler biz yola devam edeceğiz. Vatandaş takdirini tek parti olmayacak şekilde, böyle bir takdirde bulundu. Tabi vatandaşın takdirinin başımızın üstünde yeri var. Biz vatandaşımızı milletimizi seviyoruz, gönülden seviyoruz. Burada da bizim hatalarımız olabilir, inşallah bir nefis muhasebesi yaparak varsa eksikliklerimizi düzeltiriz, ama bizim yaptıklarımıza muhalefetin hayalleri bile yetişemez zaten bunu da millet gördü. Biz milletin sesine, milletin mesajına kulak verdik. Biz yüzde 41 aslında çok büyük bir oran Avrupa’da hiçbir partide yok. Ama biz büyük bir parti olduğumuz için yüzde 41’leri bile, ama bazıları yüzde çok küçükleri, yüzde 10’ları çok büyük görüyor, ama biz yüzde 41’i bile kendimize küçük görüyoruz. Problem ondan kaynaklanıyor. Yoksa 1960 yılından bu yana sadece yüzde 40 aşılmış. Diğer partilere bakarsanız sadece 3 defa. Biz aşmışız dolayısı ile bu büyük bir rakam, ama bu koalisyon imkanı getiriyor” diye konuştu.
“BİZ TÜRKİYE’Yİ HÜKÜMETSİZ BIRAKMAYIZ”
Koalisyon görüşmeleri ile birlikte erken seçim konusuna da değinen Bakan Eroğlu şunları söyledi:
“Şuanda biz dedik ki ‘samimi bir şekilde, şeffaf bir şekilde biz koalisyon görüşmelerini başlatıyoruz.’ İnşallah mecliste sayın Cumhurbaşkanımız tabi ki en büyük parti olan AK Parti’nin Genel Başkanı, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na hükümeti kurma görevini verdikten sonra ilk turda temaslar yapılacak, ondan aldığımız sinyallere göre inşallah ikinci turda karar verilecek. Amam biz açık bir şekilde, şeffaf bir şekilde koalisyon görüşmelerini yürüteceğiz. Ama olmadığı taktirde, çünkü herkes kendisine göre bir şeyler söylüyor, bir takım şartlar, habire kırmızı çizgi çekiyorlar, tamam o zaman karar verecek olan millettir. Milletin hakemliğine müracaat edeceğiz. Ama sonuna kadar koalisyonu deneyeceğiz. Ama bizim anlayışımız da şu var biliyorsunuz, milletin menfaatleri AK Parti’nin, partimizin menfaatlerinin çok üstündedir. Biz bu anlayıştayız. Çünkü her şey millet için, her şey Türkiye için. O bakımdan biz Türkiye’yi hükümetsiz bırakmayız. Eğer yok istemiyorlarsa, olmayacaksa yapılacak şey milletin hakemliğine gitmektir. Yapılacak bir erken seçime hazır mıyız? Hazır mıyız? Tabii ki biz her şeye hazırız. Tamam eğer koalisyonsa tamam. Onurlu bir şekilde ve partimizin gücüne yakışır bir şekilde ve milletimizin de kabul edeceği bir şekilde amenna, değilse çözüm millettir.”
KENTE YAKLAŞIK 32 MİLYON TL’LİK YATIRIM MÜJDESİ
Bakan Eroğlu, açıklamalarının ardından kent için Ramazan Bayramı müjdelerini açıkladı. Basın toplantısına Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis (İGM) Başkanı Salih Sel, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ve teşkilat başkanları ile çok sayıda partili katıldı.
Kent için verilen ve yaklaşık 32 milyon TL’ye mal olacak yatırımların ise şunlar olduğu belirtildi:
Sandıklı yunus Emre Göleti, Emirdağ Gelincik Köyü Taşkın Koruma Tesisi, Kızılören-Ekinova Taşkın Koruma Tesisi, 7 adet Meteoroloji Gözlem İstasyonu ve Çay İlçe Anadolu Çok Programlı Lisesi.
Bakan Eroğlu buranın ardından Afyonkarahisar Valiliğine geçti.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
© Copyright 2019 Erzurum Sondakika. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
SİYASET